Еспаньол изпусна куп положения, Депор взе точка

Отборите на Еспаньол и Депортиво Ла Коруня направиха 0:0 в среща от деветия кръг на Ла Лига, играна пред 22 732 зрители на "Power8 Stadium" в Барселона. Каталунците пропиляха доста голови ситуации и взеха само точка.

Домакините започнаха по-силно. В 11-ата минута Лукас Васкес нацели греда след хубаво изпълнение от фаул. Десет минути по-късно Диего Колото беше близо до много красив гол след изпълнение на задна ножица. В 30-ата Фабрисио Агосто се разтегна и спаси гостите от "Риасор". В 32-ата и Алваро Гонсалес пропусна при изгоден шанс за добавка.

И през втората част "папагалчетата" на Серхио Гонсалес продължиха да изпускат с лека ръка. В 55-ата вратарят Фабрисио действа на прага на позволеното срещу Инсуа. В 61-ата Кристиан Стуани засече с глава центриране на Виктор Санчес, но сантиметри го разделиха от попадение. В 70-ата резервата на каталунците Филипе Кайседо беше наред да изпусне, а Хави Лопес стреля неточно при добавката.

Еспаньол е на десета позиция, а галиският тим взе ценна точка, с която се отдалечи от зоната на изпадащите.