Маркес с 12-та победа за сезона след триумф над Доктора и Лоренсо на "Сепанг"

Марк Маркес записа първа победа от август насам, след като победи Валентино Роси и Хорхе Лоренсо в Гран При на Малайзия на "Сепанг".

След впечатляващата си серия от 10 победи в първите 10 старта за 2014 г., Маркес спечели само веднъж в следващите шест старта. В три от тях претърпя инциденти.

В Малайзия обаче най-накрая успя да направи състезание без грешка и да триумфира. Единствените неудобства за него му бяха създадени на първи завой от Хорхе Лоренсо. В последствие Марк се срина до осмото място.

Лоренсо от своя страна направи добър старт и постави своя мотор между тези на Дани Педроса и Маркес в захождането към първи завой. Двамата световни шампиони се докоснаха и затова напуснаха идеалната състезателна траектория.

Докато Маркес се срина чак до осмото място, Лоренсо успя да се завърне обратно в линията на трето място, а след това успя последователно да се справи с Андреа Довициозо и неговото Дукати, както и с Дани Педроса, за да поведе в надпреварата.

Педроса след това падна в последния завой на втората обиколка, но Лоренсо не се наслади дълго на своя аванс, тъй като Маркес и Валентино Роси се залепиха за него.

Водещото трио прекара по-голямата част от състезанието събрани в няколко десети, като битката бе много оспорвана.

След многократни опити да спре по-късно, Роси най-накрая успя да премине пред Лоренсо в средата на дистанцията.

Маркес последва италианеца и така Лоренсо остана трети.

Роси издържа малко по-дълго преди Маркес да го изпревари отново.

Тази победа на Марк го изравни с Мик Дуън за 12 победи в рамките на един сезон. Маркес обаче може да подобри този успех в последния старт за сезона във Валенсия.

Със своето второ място Роси успя да увеличи аванса си пред Хорхе Лоренсо в борбата за второто място в шампионата. Педроса вече не е в този спор, тъй като той успя да завърши едва 13-ти.

Довициозо имаше проблеми в последните обиколки и затова се срина до осмото място. Това означаваше, че Щефан Брадъл и Брадли Смит останаха в борбата за четвъртото място, като германеца надделя.

Пол Еспаргаро завърши шести, въпреки че счупи кост на крака в събота. Йони Ернандез завърши седми, а в Топ 10 място намериха още Андреа Довициозо, Ектор Барбера и Скот Рединг.