"Канарчетата" кацнаха на подиума

Отборът на Нант се изкачи на трета позиция в класирането, след като победи с 2:0 като гост Евиан Тонон-Гайяр в мач от 11-ия кръг на Лига 1. Жордан Верету откри от дузпа, а Ясин Баму подпечата победата с втори гол през втората част. Така "канарчетата" вече имат 19 точки и са само на две от втория Пари Сен Жермен. Евиан пък е предпоследен с едва десет.

Реймс победи с 1:0 Монпелие. Единственото попадение падна в края на срещата, след като резервата Банжамен Муканджо се разписа в 90-ата минута, за да донесе успеха на тима си. С победата си днес Реймс заема 13-о място с 14 точки. Монпелие има същия актив, но е на 11-а позиция заради по-добрата си голова разлика.

Каен надигра с 2:1 Лориен след попадения на Ленин Нангис и Матийо Дюамел. За "мерлузите" от дузпа се разписа Джордан Аю. Каен е с 12 точки на 14-о място, докато Лориен е 17-и с десет.