ПСЖ мина леко през Бордо

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 3:0 Бордо в мач от 11-ия кръг на Лига 1. Парижани бяха без двамата си основни нападатели - Златан Ибрахимович и Единсон Кавани, но въпреки това стигнаха до изразителния успех. На два пъти от дузпа точен бе Лукас Моура, а веднъж се разписа Есекиел Лавеци. Двата тима завършиха с по десет души, след като още преди почивката Грегори ван дер Вийл и Андре Бийого Поко бяха изгонени.

След по-активно начало за домакините те останаха с човек по-малко в 28-ата минута, след като Ван дер Вийл получи директен червен картон за влизане отзад на Уахиб Хазири. Само девет минути по-късно обаче и гостите останаха с десет души. Бийого Поко също бе изгонен, след опасен шпагат в коляното на Марко Верати. Буквално в последната секунда на първата част ПСЖ получи право да изпълни дузпа. Верати бе спънат в наказателното поле от дебютанта Седрик Ямбере и Тони Шапрон отсъди дузпа. Зад топката застана Лукас Моура и откри.

Пет минути след началото на втората част парижани получиха втора дузпа. Моура бе спрян непозволено от Никола Палоа и съдията отново посочи бялата точка. Бразилецът отново се нагърби с изпълнението и отново бе точен. В 81-ата минута Лавеци оформи крайното 3:0, след като засече центриране на Блес Матюиди.

С победата днес ПСЖ събра 21 точки и заема второ място в класирането. Парижани остават единствения отбор в Лига 1, който все още няма загуба - пет победи и шест равни. Бордо пък е трети с актив от 18.