Уест Хам отдалечи още повече шампионите от върха (видео)

Манчестър Сити допусна втора загуба в Премиър лийг, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Уест Хам. Морган Амалфитано (21') и Диафра Сако (75') дадоха комфортен аванс на домакините, а Давид Силва (77') се разписа за гостите. "Гражданите" допуснаха много положения пред вратата на Харт, но нямаха и късмет, след като на два пъти гредите ги лишаваха от попадения.

Домакините бяха далеч по-опасният отбор през първата част, въпреки че Сити имаше значително предимство по отношение на владеенето на топката.

В 21-ата минута Харт спаси, след като Валенсия бе изведен сам срещу него, двамата се сблъскаха, а вратарят остана да лежи на тревата, но впоследствие се оказа, че няма проблем да продължи да играе. Само минута след това "чуковете" излязоха напред в резултата. Алекс Сонг изведе добре Валенсия по десния фланг, еквадорецът проби до аутлинията, след което върна много добре топката. Острото подаване на Валенсия елиминира Сабалета и Харт и Амалфитано трябваше само да засече отблизо и да вкара топката в опразнения ъгъл на вратата. Малко след това Джеко бе близо до това да изравни, но стреля встрани.

В последните минути на първата част Валенсия пропусна добра възможност да удвои аванса на Уест Хам, а след това Сако се размина на сантиметри от това да засече центриране на Амалфитано. Серхио Агуеро пък имаше добра възможност за гостите. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при аванс от един гол в полза на "чуковете".

В 54-ата минута Даунинг стреля встрани от чудесна позиция. След час игра гостите създадоха много добра възможност, но Адриан спаси първия удар на Агуеро, а след това Колинс блокира втория изстрел на аржентинеца. Натискът на Ман Сити  продължи и в 65-ата минута удар на Агуеро срещна гредата, а след това Адриан спаси след добавката на Туре Яя. Удар на Сако пък профуча на сантиметри над напречната греда.

За втори път гредата спаси Уест Хам в 74-ата минута - този път след удар на Туре Яя. Минута по-късно Сако удвои, след като засече с глава центриране на Кресуел. Харт извади топката, но тя бе преминала голлинията. В 77-ата минута Давид Силва премина през няколко бранители и стреля в далечния ъгъл, намалявайки на 2:1.

В добавеното време Адриан дел Кастийо спаси страхотен удар на Йоветич, с което донесе трите точки на Уест Хам.

Манчестър Сити остава на второ място с актив от 17 точки, но най-вероятно "гражданите" ще отстъпят тази позиция след изиграването на другите мачове от деветия кръг. Уест Хам се изкачи до четвъртата позиция с точка по-малко от днешния си съперник.