Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Марсилия продължава на висока скорост - осма поредна победа

Отборът на Олимпик Марсилия продължава с отличната си серия в Лига 1 и записа осма предна победа във френския шампионат. Играчите на Марсело Биелса победиха с 2:0 като домакин Тулуза в мач от десетия кръг на първенството. ОМ си свърши работата до почивката, когато вече беше отбелязал и двете си попадения.

Резултатът бе открит от Никола Н'Кулу в 20-ата. Тогава защитникът засече с глава центриране на Димитри Пайе. В 35-ата минута Андре-Пиер Жиняк вкара дежурния си гол в шампионата. След едно центриране отляво топката стигна до нападателя и без да се бави я прати в мрежата. Това бе десети гол за АПЖ от началото на първенството.

До края на мача Тулуза така и не успя да сътвори нещо опасно пред вратата на Стив Манданда и домакините запазиха преднината си без да имат проблеми.

Така Марсилия вече има 25 точки на върха в класирането и има преднина от цели седем пред втория Пари Сен Жермен. Бордо може да се доближи до ОМ на пет точки, ако победи Каен по-късно днес. Тулуза пък остава с 14 точки на десета позиция.