Тетевен Волей започна с лекота Висшата лига

Волейболният отбор на Инвестбанк Тетевен Волей започна отлично новия сезон във Висшата лига при мъжете, след като в мач от първия кръг сломи изпадналия от Суперлигата тим на Ботев (Луковит) с 3:0 (25:16, 25:13, 25:20).

С чиста победа стартира шампионата и Локомотив 1926 (Пловдив), но "черно-белите" трябваше доста да се поизпотят, за да пречупят като гост Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:22, 26:24, 31:29). Особено драматичен бе последния гейм, в който пловдивчани показаха страхотен характер и не позволиха на съперника да вземе гейм.

Виктория Волей (Пловдив), който през този сезон ще играе с момчета, родени през 1997, 1998 и 1999 година, също започна с победа новия сезон. Пловдивчани сразиха друг изпаднал отбор от Суперлигата - столичния Славия, с 3:1 (25:23, 25:18, 19:25, 25:16).

Новаците във Висшата лига от Звездец (Горна Малина), които са водени от тандема Иван Генков - Борислав Кьосев, имаха сили само за един гейм срещу Дунав (Русе). Изпадналите от елита на България русенци взеха три точки след успех с 3:1 (25:18, 25:18, 20:25, 25:19), като в четвъртия гейм наваксаха изоставане от 7:10.

Утре е последният мач от първия кръг, в който Раковски-1964 (Севлиево) посреща варненския Черно море БАСК от 17,00 часа.