Агуеро разпиля Тотнъм в мач с четири дузпи и странно съдийство (видео)

Манчестър Сити разгроми Тотнъм с 4:1 на своя "Етихад Стейдиъм" в двубой, в който над всички бе Серхио Агуеро. Аржентинецът реализира четири гола, два от които от дузпи, като той пропусна още един 11-метров наказателен удар. Почетното попадение за "шпорите" реализира Кристиан Ериксен. Срещата ще се запомни и с четирите дузпи, отсъдени от Джон Мос, някои от които бяха изключително спорни.

Франк Лампард започна като титуляр за "гражданите" за сметка на Туре Яя, който бе оставен на резервната скамейка за началото заедно с Един Джеко и Стеван Йоветич. Серхио Агуеро бе на върха на атаката, подпомаган от Давид Силва и Хесус Навас.

Роберто Солдадо беше единственият чист нападател в селекцията на Маурисио Почетино, а Емануел Адебайор остана на пейката.

В осмата минута гостите пропуснаха две чудесни възможности да излязат напред. Първо Мейсън бе изведен очи в очи с Харт, но стражът изби, а секунди след това Ериксен стреля силно, като топката премина малко над напречната греда.

В 13-ата минута Ламела изгуби топката пред наказателното поле на Тотнъм, Лампард продължи наляво към Агуеро, който се освободи от бранителя срещу него и с кинжален удар в далечния ъгъл откри резултата. Само две минути след това "шпорите" изравниха след грешка на Фернандо, който подари топката на Солдадо. Испанецът подаде към Ериксен, той стреля силно, топката рикошира в крака на Харт, след което и в напречната греда и влезе в мрежата - 1:1. Пет минути по-късно Лампард падна в наказателното поле, след като бе побутнат в груб от Ламела. Джон Мос посочи бялата точка въпреки протестите на лондончани. Агуеро изпълни точно дузпата, извеждайки отново Сити напред.

В 32-ата минута домакините получиха правото на изпълнят втора дузпа след нарушение на Кабул срещу Давид Силва. Този път обаче Агуеро не успя да преодолее Лорис, който изби с крак, а аржентинецът не бе точен и при добавката.

Неприятната новина за Мануел Пелегрини през тази първа част бе контузията на Лампард, който напусна принудително терена в 28-ата минута, изнесен на носилка.

В 57-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Саня след удар на Ериксен. Джон Мос обаче подмина ситуацията, с което отново си навлече гнева на лондончани. В 62-ата минута обаче главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар в полза Тотнъм. Решението обаче отново бе изключително спорно, тъй като ако изобщо имаше нарушение, то бе по-скоро извън наказателното поле. Джо Харт обаче спаси удара на Солдадо от бялата точка, с което съхрани аванса на домакините.

Мос отсъди четвърта дузпа в 67-ата минута, когато Фасио дръпна Агуеро в наказателното поле. Този път нарушение имаше, но спорният момент бе, че бранителят получи директен червен картон за фаула.  Кун изпълни точно, оформяйки своя хеттрик. Това бе и 60-и шампионатен гол за аржентинеца с екипа на Сити.

1/4 час преди края на срещата Агуеро вкара четвъртия си гол в този мач. Този път той бе изведен от Фернандиньо, преодоля Вертонген и стреля в далечния ъгъл - попадение, което много приличаше на първия гол днес.

Три минути преди края гредата спаси Тотнъм от нов гол след удар на Милнър.

Сити се доближи на две точки зад лидера Челси, който по-късно гостува на Кристъл Палас. Тотнъм е шести с актив от 11 пункта.