ПСЖ се разправи с Ланс в нервен мач (видео)

Пари Сен Жермен очаквано победи Ланс с 3:1 като гост в първия мач от 10-ия кръг на френската Лига 1. Всъщност шампионите на практика бяха домакини в този двубой, тъй като Ланс играе домакинствата си на стадион "Сен Дени" в Париж. ПСЖ пръв получи гол във вратата си дело на Адамо Кулибали в 10-ата минута, но Йоан Кабай в 28-ата, Максуел в 34-ата и Единсон Кавани в 55-ата от дузпа обърнаха нещата в полза на гостите. Мачът пък бе доста нервен и съдията показа три червени картона - два за Ланс и един за ПСЖ.

Срещата започна изненадващо и още в 10-ата минута Ланс взе преднина в резултата. При една контра Адамо Кулибали напредна по левия фланг и отправи удар, който се отби от защитник и се озова в мрежата за 1:0.

ПСЖ обаче бързо се окопити и в 28-ата минута Кабай получи на границата на наказателното поле и специзен удар изравни. В 34-ата минута пък гостите направиха пълен обрат след като Максуел се възползва от лошо избита топка от вратаря и с красив прехвърлящ удар направи 1:2. В 53-ата минута ПСЖ си спечели и дузпа за фаул на Жан-Филип Гбамен срещу Кавани, като играчът на Ланс бе изгонен, а уругваецът реализира от бялата точка за 1:3.

Кавани обаче също бе изгонен минута по-късно получавайки два бързи жълти картона първо за радостта си след гола, а след това и за реплика към съдията. В 59-ата минута червения картон видя и капитанът на домакините Жером Лемоан след нарушение при борба за топка със съперник.

До края срещата се доиграваше и ПСЖ прибави нови три точки в актива си, като вече има 18 и се приближи на 4 от лидера Олимпик Марсилия, който обаче е и с мач по-малко. Ситуацията за Ланс пък става все по-неприятна, като отборът вече 6 поредни мача е без победа и се намира в зоната на изпадащите на 18-ата позиция с 8 точки.