Словакия продължава без грешка, Хамшик герой срещу Беларус (видео)

Отборът на Словакия продължава впечатляващото си представяне в квалификациите за Евро 2016. След сензационната победа над испания преди няколко дни, днес тимът на Ян Козак надви с 3;1 като гост Беларус и води в класирането на група "С" с пълен актив от 9 точки. Марек Хамшик вкара два от головете за гостите, а Станислав Шестак оформи крайния резултат в добавеното време. За домакините се разписа Тимофей Калачов.

Селекцонерът на домакините Георгий Кондратиев заложи на един чист нападател в лицето на натурализирания бразилец Ренан Бресан. Зад него действаха Калачов, Баланович и Кривец.

Словаците заложиха на същата схема на игра, като атаката се водеше от Адам Невец, а от втора позиция го подкрепяха Роберт Мак, Владимир Вайс и Марек Хамшик.

Гостите започнаха с повече самочувствие и в 7-ата минута централният защитник Ян Дюрица отправи коварен удар, но Юрий Жевнов спаси. Секунди по-късно вратарят на Беларус отрази и изстрел на Юрай Кучка. Постепенно домакините се
активизираха и Тимофей Калачов започна да тормози бранителите на Словакия с пробивите си по десния фланг. Беларусите опитаха и няколко далечни шута, но без успех.

Втората част отново стартира с натиск на Словакия, но Хамшик и Вайс демонстрираха неточен мерник. В 65-ата минута обаче именно комбинация между двамата доведе до откриване на резултата. Вайс проби на скорост по левия
фланг и върна топката към Хамшик, който с прецизен удар не остави шансове на Жевнов.

Домакините изравниха след продължителна атака в 79-ата минута. Центриране от левия фланг не беше изчистено и топката стигна до Калачов, който не сбърка. Не след дълго обаче словаците отново излязоха напред и отново с гол на Хамшик. Удар на Мирослав Щох срещна гредата и топката се върна към Хамшик, който я заби под гредата. В добавеното време контра на гостите завърши с попадение на Шестак за крайния усппех с 3:1.

БЕЛАРУС - СЛОВАКИЯ 1:3 (0:0)
0:1 М. Хамшик (65)
1:1 Т. Калачов (79)
1:2 М. Хамшик (84)
1:3 С. Шестак (90)