Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Монако без Бербатов не се даде на ПСЖ (видео)

Отборът на Монако се пребори за точка в гостуването си на Пари Сен Жермен от 9-ия кръг в Лига 1. Двата тима направиха доста интересен двубой на "Парк де Пренс" и като че ли бе справедливо мачът да завърши без победител при резултат 1:1. Домакините първи откриха резултата в 71-ата минута с попадение на Лукас Моура, но във 2-ата минута на добавеното време Мартиал възстанови равенството и донесе точката на своя тим. Българският нападател на гостите Димитър Бербатов пропусна срещата заради контузия и наказание.

Двата тима направиха доста интересно и равностойно първо полувреме, макар и без много голови положения пред двете врати. Първата възможност бе на сметката на домакините, като в 7-ата минута Лукас Моура напредна от ляво и върна за Марко Верати в наказателното поле, но ударът на младока мина над вратата. Монако обаче отговори с опасен изстрел на Лукас Окампос в 15-ата минута.

ПСЖ пак бе близо до гола в 26-ата минута и отново Лукас Моура бе човекът, който надбяга прекия си пазач, но стреля неточно. В 44-ата минута пък Монако създаде най-доброто положение до момента, като Караско овладя в наказателното поле и отправи удар, който се отби от напречната греда.

В началото на второто полувреме ПСЖ организира натиск и в 56-ата минута стигна до хубаво голово положение, но удар на Жан-Кристоф Баебек бе спасен от вратаря Даниел Субашич. В 61-ата минута обаче Монако отговори с великолепен шанс пред Лейвин Курзава, чийто удар обаче бе избит от Грегори ван дер Вийл от голлинията.

В 71-ата минута обаче домакините успяха да стигнат до гол. Баебек бе изведен в наказателното поле и с прекрасен пас между двама защитници намери непокрития Лукас Моура, за когото не бе проблем за отбележи за 1:0.

Тогава изглеждаше, че ПСЖ ще измъкне победата в мача, но играчите на Монако демонстрираха характер и се бориха докрай поне за точката и в крайна сметка успяха. В добавеното време на мача Антони Мартиал се възползва от грешка в отбраната на парижани и пръв стигна до топката, за да я насочи от близо във вратата за крайното 1:1.

Така може да се каже, че справедливостта възтържествува и мачът завърши без победител. След него ПСЖ има актив от 15 точки и заема 3-ото място във временното класиране. Монако пък взе глътка въздух и се намира на 13-ата позиция с 11 точки.