Преобразен Локомотив разпиля Литекс - Камбуров със 100 гола за смърфовете (видео)

Локомотив (Пловдив) прекъсна серията си от пет поражения в "А" група, след като днес смърфовете надиграха с 2:0 Литекс на "Лаута".

Домакините повеоха с автогол на Васил Божиков в средата на първата част, а към края на полувремето Мартин Камбуров реализира второ попадение, което бе стотно за него с фланелката на черно-белите.

След нея отново Локомотив бе по-добрият тим и при малко повече късмет смърфовете можеха да спечелят и с по-убедителен резултат.

Домакините, водени от новия си старши-треньор Христо Колев, започнаха силно срещата. В 5-та Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря на гостите Баривйера, но устремът на капитана бе спрян със спорна засада.Малко по-късно пловдивчани поискаха дузпа, тъй като претендираха, че Божиков е играл с ръка, но реферът Таско Тасков бе категоричен, че такава няма.

До 15-та минута страничният рефер от близката страна сигнализира за още три засади, които играчите и треньрите на Локомотив оспориха.

В 18-та минута Карагерен имаше отличен шанс да открие резултата, озовал се очи в очи с гостуващия страж леко вляво, но стреля над вратата. При тази ситуация ловчанлии претендираха, че Карагерен е избутал техния защитник Илия Миланов, но Тасков отново замълча.

Така се стигна до 23-та минута, когато домакините откриха резултата. След груба колективна грешка в оранжевата отбрана топката стигна до Мартин Камбуров, който на два пъти финтира Джаксън Менди в наказателното поле и точно когато щеше да стреля от 12-13 метра, притичалият Божиков с шут по земя вкара в долния десен ъгъл на собствената си врата.

Малко след тази ситуация защитникът на Локо - Парино, спря с нарушение откъсващ се нападател в оранжево и при малко повече строгост от страна на съдията, можеше да види дори червения цвят, но това не се случи.

Добрата игра на Локомотив продължи и в 35-та минута пловдивчани създадоха ново добро положение. Мартин Камбуров получи извеждащ пас и стреля силно от границата на наказателното поле, но Баривйера изби. Четири минути след тази ситуация Ванчо Траянов центрира от фаул и Якимов като по чудо не вкара втори гол за своя отбор, след като стреля с глава покрай лявата греда на ловешката врата.

Нищо не бе в състояние да спаси гостите в 43-та минута, когато смърфовете организираха бърза контраатака, която завърши с остър диагонален шут по земя на Карагерен. Баривйера изби, но при добавката Мартин Камбуров вкара за 2:0 и прекъсна дългата си серия без попадение в настоящия шампионат.

След почивката Литекс опита да наложи някакъв натиск и в 57-та минута Джордан стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. Локо отговори подобаващо 120 секунди по-късно. Карагерен подаде към Благой Наков, който от десетина метра нацели лявата греда.

В 74-та минута домакините реализираха трето попадение чрез Камбуров, но то бе отменено поради несъществуваща засада.

До края на двубоя пловдивчани с лекота задържаха комфортната си преднина и се поздравиха със заслужен успех след пет поредни поражения в първенството.