Ливърпул с първа победа в Премиър лийг от август насам, Лалана с дебютен гол (видео)

Ливърпул победи с 2:1 Уест Бромич на "Анфийлд" и записа първа победа в Премиър лийг от 31 август насам. Адам Лалана откри резултата в самия край на първата част с дебютния си гол за мърсисайдци. Саидо Берахино изравни в 56-ата минута след много спорна дузпа, а Джордан Хендерсън донесе победата на домакините пет минути по-късно.

Рики Ламбърт започна като титуляр на върха на атаката на домакините вместо Марио Балотели, който бе оставен на резервната скамейка след поредица от неубедителни игри. Алберто Морено и Адам Лалана също се завърнаха сред титулярите. Даниел Стъридж, който се възстановява от контузия, отново не бе в групата на мърсисайдци.

Една промяна бе направил в своя състава Алън Ървайн - Кристиян Гамбоа започна вместо Андре Уиздъм, който е преотстъпен на УБА под наем от Ливърпул и няма право да играе срещу мърсисайдци.

Ливърпул очаквано владееше повече топката през първата част, но мърсисайдци отново не успяваха да създадат чисти положения за гол, въпреки че Стърлинг и Лалана се стараеха да изострят атаките на домакините. Ламбърт пък изглеждаше доста тромав на върха на атаката.

Уест Бром се чувстваше комфортно на "Анфийлд", като гостите не се притесняваха и да атакуват. В 42-ата минута Берахино имаше добра възможност. Поконьоли центрира добре, младият нападател на "дроздовете" засече с глава, но топката мина над напречната греда.

В последната минута на първата част домакините стигнаха до гол. Адам Лалана получи на границата на наказателното поле, направи добро двойно подаване с Хендерсън, след като стреля прецизно в далечния ъгъл, отбелязвайки първия си гол за Ливърпул.

В 56-ата минута Саидо Берахино изравни от дузпа. Решението за 11-метровия наказателен удар обаче бе твърде спорно, тъй като нарушението на Деян Ловрен срещу Берахино бе по-скоро извън наказателното поле.

Пет минути по-късно Джордан Хендерсън възстанови аванса на домакините. Стърлинг бе съборен в наказателното поле, но се изправи бързо и успя да подаде към Хендерсън, който стреля в далечния ъгъл.

До края Стърлинг пропусна една добра възможност да покачи на 3:1, а в добавеното време и Балотели стреля опасно от малък ъгъл, но Фостър спаси. В крайна сметка мърсисайдци заслужено стигнаха до трите точки и се изкачиха до шестото място във временното класиране. Уест Бром е 13-и с актив от осем точки.