Четири гола и късна драма на "БайАрена" (видео)

Отборите на Байер (Леверкузен) и Падерборн 07 направиха зрелищно 2:2 в мач от седмия кръг на Бундеслигата, игран пред 32 хиляди зрители на стадион "БайАрена". Гостите на два пъти повеждаха чрез голове на Сюлейман Коч (20) и Моритц Щопелкамп (88), но попадения на Ларс Бендер (42) и Карим Белараби (90) разделиха точките. Новакът в елита игра в последните 20-ина минути в намален състав.

Гостите стъпиха здраво на терена и показаха, че ще бъдат костелив съперник. Момчетата на Андре Брайтенрайтер се затвориха добре и търсеха акции с дълги топки напред. Така в 20-ата минута Падерборн стигна до гол след груба грешка на вратаря Бернд Лено. Стражът на "аспирините" излезе на 25-ия метър от голлинията си, но вместо да изчисти се размина с топката и Сюлейман Коч прати топката в опразнената врата.

В 30-ата минута домакините все още нямаха точен удар. Байер все пак стигна до изравняване преди края на полувремето. В 42-ата минута Карим Белараби стреля от 22 метра, вратарят не се намеси добре и Ларс Бендер насочи в опразнената врата - 1:1.

В 47-ата Белараби стреля от 17 метра, но Лукас Крузе плонжира и спаси. Гостите често пресираха и пречеха на Байер да гради своите нападения. В 60-ата Коч пропусна отново да изведе напред Падерборн. В 66-ата Топрак пропиля страхотен шанс след подаване на Щефан Кийслинг.

В 72-ата минута Марвин Бакалорц получи директен червен картон за грубо влизане с двата крака напред. В 78-ата Лено отново беше във фокуса на вниманието, но този път извади късмет след далечен удар на Марио Вранчич. В 88-ата гостите наказаха своя съперник след грешка при изнасянето на Роберто Хилберт. Моритц Щопелкамп отне, озова се сам срещу Лено и отбеляза - 1:2. Стихийният натиск на домакините донесе късно изравняване в 90-ата минута чрез Белараби.

Леверкузен за момента е четвърти, а Падерборн - осми.