Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Резерва спаси Хетафе (видео)

Резервата Баба Диавара донесе равенството на Хетафе срещу новака Кордоба. Срещата на "Колисеум Алфонсо Перес" завърши 1:1, като Патрик Екенг откри за гостите в 78-ата минута, а появилият се като смяна Диавара подели точките 10 минути по-късно. По този начин Кордоба не можа да постигне първата си победа в Примера и заема 17-о място с 4 точки, а Хетафе е на 12-а позиция с актив от 7 точки.

Първото полувреме в мадридското предградие беше скучно, а единственото добро положение се откри пред Набил Гилас, но нападателят на Кордоба стреля покрай вратата. Гилас имаше шанс да се разпише и веднага след почивката, но Висенте Гуаита парира удара му.

В 78-ата минута Патрик Екенг напредна в наказателното поле на Хетафе и с хубав диагонален удар откри резултата. Домакините обаче не се предадоха и Баба Диавара изравни след центриране на Серхио Ескудеро.