Слабак попречи на Бордо да поведе в Лига 1 (видео)

Амбициозният тим на Бордо се изложи при гостуването си на Реймс и пропусна отлична възможност да излезе начело в класирането на Лига 1. Футболистите на старши треньора Вили Саньол отстъиха с 0:1 и останаха на две тоюки след лидера Олимпик Марсилия, който е и с мач по-малко. Победата пък помогна на домакините поне временно да се измъкнат от зоната на изпадащите.

Бордо започна със самочувствие и Грегори Сертич можеше да открие резултата, но ударът му мина встрани от вратата. Реймс на свой ред създаде опасно положение, но удар с глава на Гаетан Шарбоние също излезе в аут. В 32-ата минута Одаир Фортес опита да центрира, но топката заблуди Седрик Карасо и спря във вратата на гостите.

След почивката Томас Туре и Ярослав Плашил направиха пропуски за Бордо, а най-чистото положение се откри пред Емилиано Сала, но той стреля над напречната греда.