Единствено Зечири започна с победа от българите

Единствено Линда Зечири постигна победа от българските състезатели до момента на международния турнир по бадминтон, който е кръг от Европейската купа. Надпреварата се провежда в зала "София" и е с награден фонд 15 хиляди долара. Втората в схемата Зечири спечели срещу Никол Щалер (Швейцария) с 21:10, 21:16 за 35 минути.

Следващата й съперничка е японката Масайо Ноджирино. В турнира не участва най-добрата състезателка Петя Неделчева, която е с вирусно заболяване. Другите българи отпаднаха в първия кръг. Номер 5 Стефани Стоева загуби първия гейм срещу Алесия Зайцева (Беларус) с 14:21, след което се отказа поради контузия на крака. Все още не е ясно дали българката ще играе на двойки.

При жените поражения допуснаха Мария Мицова и Димитрия Попстойкова. В мъжката схема Благовест Кисьов, който премина квалификациите, отстъпи пред номер 1 в схемата Марк Цвиблер (Германия) с 21:15, 16:21, 19:21 за 60 минути. До края на днешната програма от страна на домакините от България ще играят две мъжки и две женски двойки, както и Зечири във втория кръг. Номер 1 в схемата на двойки жени са Габриела Стоева и Стефани Стоева.