Евертън измъкна точката в Краснодар с късен гол на Ето'о (видео)

Ветеранът Самуел Ето'о донесе точката на Евертън в гостуването на Краснодар, отбелязвайки изравнително попадение в 82-ата минута на двубоя от Група "Н" на Лига Европа, игран на стадион "Кубан". Преди това Ари (43') бе дал аванс на домакините, които пропуснаха още няколко много добри възможности, с които можеха да решат всичко в своя полза.

Маурисио Перейра и Ари стартираха за Краснодар за сметка на Жоазиньо и Вандерсон.

Роберто Мартинес бе направил пет промени в сравнение със състава, който започна в дербито с Ливърпул. Дарън Гибсън, Кристиан Атсу, Ейдън Макгийди, Леън Осман и ветеранът Самуел Ето'о стартираха като титуляри.

Краснодар бе по-активният тим през първата част, като на няколко пъти Тим Хауърд се отличаваше с добри намеси. Дикан също спаси два опасни удара, отправени съответно от Макгийди и Бари. В 43-ата минута отбраната на "карамелите" сгреши фатално. Ягиелка на успя да изчисти едно не особено опасно извеждащо подаване на Ахмедов, Ари се озова в чиста позиция и простреля Хауърд от няколко метра.

В 62-ата минута Ахмедов пропусна да удвои аванса на Краснодар, а в 66-ата минута удар на Вандерсон срещна гредата. Постепенно Краснодар се върна назад и Евертън взе инициативата. В 82-ата минута Самуел Ето'о изравни резултата. Лейтън Бейнс центрира отдясно, отбраната на Краснодар изпусна камерунеца, който от малкото наказателно поле нямаше как да сгреши - 1:1.

До края Евертън потърси пълен обрат, но така и не съумя да стигне до него. "Карамелите" са на върха във временното класиране на Група "H" с четири точки след два изиграни кръга. Краснодар е втори с две точки, а по-късно ще завърши другият двубой от групата - този между Волфсбург и Лил.