Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Хамшик наказа родния си тим и поведе Наполи към победа (видео)

Отборът на Наполи не допусна изненада и победи с 2:0 като гост Слован (Братислава) в среща от Група "I" на Лига Европа. Словашкият халф Марек Хамшик, който е юноша на Слован, откри резултата в 35-ата минута, а в 74-ата аржентинският нападател Гонсало Игуаин сложи точка на спора.

В 35-ата минута централният защитник Калиду Кулибали пробва дълъг пас към Хамшик, словакът се вклини между двама бранители на домакините, изпревари вратаря и с глава изпрати топката в мрежата. Малко по-рано Хамшик имаше шанс да се разпише, но стражът Душан Перниш спаси удара му отблизо, а няколко минути след гола Джонатан де Гузман пропусна чудесна възможност за 0:2, стреляйки от доста добра позиция над вратата.

През втората част белгийското крило Дрис Мертенс бе много близо до отбелязването на гол във вратата на Слован, а за домакините в игра се появи Марко Милинкович, който бързо се превърна в най-опасният играч на Слован.

В 74-ата минута появилият се в игра секунди по-рано на мястото на Дуван Сапата Игуаин вкара втория гол за Наполи, като бе точен с глава след асистенция на Хамшик.

В 80-ата минута Милинкович уцели греда от фаул и не успя да отбележи почетно попадение за Слован, който остава на последното място в групата след вторите срещи с 0 точки. Наполи е първи с 6, а с по 3 са Йънг Бойс (Швейцария) и чешкият Спарта (Прага).

СЛОВАН - НАПОЛИ 0:2
0:1 Хамшик (35)
0:2 Игуаин (74)