Дани Уелбек блести с хеттрик при разгром на Арсенал

Арсенал победи Галатасарай с убедителното 4:1 на "Емиратс" и записа първа победа в Група "D" на Шампионската лига. Домакините решиха всичко в своя полза още до почивката, когато водеха с три гола. Дани Уелбек (22' и 30') вкара две попадения за осем минути, а Алексис Санчес добави още един гол. През втората част Уелбек (52') оформи своя хеттрик, а Бурак Йълмаз (63') бе точен от дузпа, оформяйки крайния резултат. Домакините останаха и с човек по-малко, след като Войчех Шчесни получи червен картон в ситуацията за 11-метровия наказателен удар. Това обаче не попречи на "артилеристите" да запишат изразителна победа.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер, който днес прави 18 години, откакто пое "артилеристите", бе направил три промени в своя състав. Алексис Санчес се завърна сред титулярите заедно с Матийо Фламини и Санти Касорла. Джак Уилшир бе на скамейката за началото, докато Аарън Рамзи и Микел Артета пропуснаха двубоя заради контузии.

Уесли Снайдер дърпаше конците в центъра на терена за Галатасарай. Гостите започнаха с двама нападатели в лицето на Горан Пандев и Бурак Йълмаз.

Дани Уелбек даде аванс на домакините в 22-ата минута, когато получи перфектно извеждащо подаване от Санчес и провря топката между краката на Муслера. Осем минути по-късно бившият нападател на Манчестър Юнайтед удвои преднината на "артилеристите". Чеджу върна лошо с глава назад, Уелбек се пребори с Фелипе Мело и стреля точно за 2:0. Няколко минути по-късно именно Мело можеше да бъде изгонен, тъй като влезе грубо в краката на Санчес.

В 37-ата минута двубоят бе прекратен за кратко заради това, че гостуващата агитка хвърли няколко факли на терена. Четири минути преди края на първата част Алексис Санчес реши всичко, след като бе изведен добре от Йозил и стреля в далечния ъгъл за 3:0.

В 52-ата минута Уелбек оформи своя хеттрик. Този път Алекс Окслейд-Чембърлейн го изведе зад отбраната на Галатасарай, а нападателят отново показа добро движение и завършващ удар. Девет минути след това Войчех Шчесни препъна Йълмаз в наказателното поле, което означаваше червен картон за вратаря и дузпа за гостите. Потърпевшият бе точен, намалявайки на 1:4.

До края Галатасарай опита да стигне до поне още едно попадение, но Оспина, който зае мястото на Шчесни, се отличи с няколко добри намеси, с които съхрани аванса на Арсенал.