Базел удари слаб Ливърпул и направи битката в групата на Лудогорец още по-интересна

Базел победи с 1:0 Ливърпул на "Сейнт Якоб Парк" в двубой от Група "В" на Шампионската лига. Швейцарците спечелиха с гол на Марко Щрелер в 52-ата минута и направиха битката в групата, в която са още Реал Мадрид и българският шампион Лудогорец, още по-интересна. Два гола на мърсисайдци бяха отменени заради засади, а като цяло английският тим не се представи на очакваното ниво в предни позиции и отново показа слабости в дефанзивен план.

Марко Щрелер беше единственият чист нападател в селекцията на Пауло Соуза.

Мениджърът на "червените" Брендън Роджърс пък бе направил две промени в своя състав. Филипе Коутиньо започна вместо Адам Лалана, който остана на пейката за началото. Хосе Енрике пък стартира като титуляр за първи път от десет месеца насам, като той замени на левия бек Алберто Морено.

Още в третата минута Рахим Стърлинг вкара топката в мрежата на Ваклин, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 35-ата минута домакините създадоха най-добрата си атака през тази първа част. Серей Дие се озова в наказателното поле след хубаво двойно подаване, освободи се от Енрике и стреля, но Миньоле спаси. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство, като Ливърпул определено разочарова с представянето си през първите 45 минути.

В 51-ата минута Миньоле изби със сетни усилия удар на Хамуди, а при последвалия корнер домакините поведоха в резултата. Джака центрира от ъглов удар, а Шкъртел насочи топката към собствената си врата. Миньоле отново успя да се намеси, но Щрелер стигна до топката и отблизо я прати в мрежата.

Ливърпул заигра по-активно след гола в търсене на изравнително попадение. Балотели стреля опасно от пряк свободен удар, а след това Стърлинг и Маркович също пропуснаха добри възможности за гостите.

Джерард опита късмета си от пряк свободен удар, но неговият изстрел бе спасен, а минута преди края втори гол на Ливърпул бе отменен заради засада на Балотели.

Базел се изкачи на трето място във временното класиране с три точки - колкото има и Ливърпул. Реал Мадрид е лидер с шест точки, а Лудогорец е на дъното.

БАЗЕЛ - ЛИВЪРПУЛ 1:0

1:0 Щрелер (52')