УЕФА плаши Базел с наказание преди мачовете с Лудогорец

Европейската футболна централа УЕФА ще разследва отборите на Базел, Галатасарай и Борусия (Дортмунд) заради безредици на феновете по време на снощните мачове от груповата фаза на Шампионската лига. От УЕФА уточниха, че привържениците на тези отбора са хвърляли на терена фойерверки и други предмети. Случаите ще бъдат разгледани от Дисциплинарната комисия на УЕФА на 16-и октомври. Санкциите може да бъдат наложени още преди следващите мачове в турнира.

Базел е съперник на българския шампион Лудогорец в Шампионската лига. Швейцарският шампион победи снощи Ливърпул с 1:0, а феновете са хвърляли предмети по терена.

Лудогорец приема Базел в третия кръг в група "В" на 22-и октомври, а гостува на швейцарския шампион на 4-и ноември. УЕФА вече наложи на Базел двегодишен изпитателен срок заради
нередности от страна на привържениците през миналия сезон в Лига Европа.

Феновете на Галатасарай хвърлиха сигнални ракети по време на загубата с 1:4 от Арсенал в Лондон, което наложи срещата да бъде прекратена за няколко минути през първото полувреме. Привържениците на Борусия (Дортмунд) направиха същото при успеха с 3:0 като гост над Андерлехт.