Ди Натале надви Касано и Удинезе полетя (видео)

Отборът на Удинезе продължава впечатляващата си серия в калчото. Тимът на Антонио Вутов победи с 4:2 Парма и записа четвърти успех след пет кръга, като излезе на трето място в Серия "А" с 12 точки.

Звездата на "фриуланите" Антонио Ди Натале отново бе страхотен и отбеляза две попадения преди да напусне терена през втората част. Капитанът на "бианконерите" се разписа първо в 28-ата минута, като изравни за 1:1. Гостите откриха с гол на Хосе Маури в 22-ата минута. Голаджията на Удинезе даде преднина на тима си в 44-ата минута с четвъртия си гол този сезон, който го изеде на върха при стрелците с Карлос Тевес от Ювентус и Пабло Освалдо от Интер.
Антонио Касано обаче възстанови равенство в даденото продължение на първата част с технично изпълнена дузпа, когато копна топката.

През втората част тимът на Андреа Страмачони поведе с отлична задна ножица на Томас Oрто в 58-ата минута. "Дуковете" се опитаха да изравнят и пропуснаха добри възможности. В 76-ата минута за втори жълт картон Африе Акуа бе изгонен и за играчите на Роберто Донадони стана още по-сложно.

Така в 83-ата минута Сирил Теро оформи крайното 4:2 и донесе трети пореде успех на отбора си. Парма остана предпоследното място с 3 точки, колкото имат още 4 тима. "Дуковете" са и съставът с най-слаба защита - допуснали са цели 14 попадения.