Марсилия няма спирка и взе шеста поредна победа (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) все повече дава заявка, че ще бъде един от основните претенденти за титлата в Лига 1 този сезон. Тази вечер играчите на Марсело Биелса записаха шестата си поредна победа в първенството и отново се качиха на върха във временното класиране. Марсилци надиграха с 2:1 коравия тим на Сент Етиен на своя "Велодром" в сблъсък от 8-ия кръг.

Домакините набързо взеха преднина в мача до средата на първото полувреме. Още в 7-ата минута Жилбер Имбула откри резултата след центриране на Брис Джа Джедже, а в 28-ата минута Дмитри Пайе удвои след асистенция на Андре Аю.

Гостите успяха да се съвземат донякъде през втората част и в 53-ата минута Джонатан Брисон върна един гол и надеждите на Сент Етиен да измъкне нещо от мача. Усилията на "зелено-белите" обаче не донесоха желания резултат и мачът завърши с успех на марсилци.

След тази победа Олимпик събра актив от 19 точки и отново превзе първото място в таблицата. Сент Етиен пък вече е 6-ти с 14 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!