Уест Бромич разгроми Бърнли за втори пореден успех

Уест Бромич разгроми с 4:0 новака Бърнли, постигайки втора поредна победа в Премиър лийг. Това бе и първи шампионатен успех за мениджъра на "дроздовете" Алън Ървайн. Поражението пък изпрати Бърнли на последно място във временното класиране.

Два гола от статични положения донесоха комфортен аванс на домакините през първата част. Първо, в 30-ата минута, Крейг Доусън засече с глава центриране от корнер на Крис Брънт, отбелязвайки първия си гол за Уест Бромич. Саидо Берахино удвои в самия край на първата част. Центрирането дойде отново от ъглов удар, изпълнен от Морисън, Греъм Доранс продължи към задната греда, където Берахино бе оставен непокрит - 2:0.

21-годишният нападател вкара втори гол в 56-ата минута, когато получи перфектен извеждащ пас от Доранс и завърши хладнокръвно. Самият Доранс оформи крайното 4:0 в последната минута след асистенция на резервата Гамбоа.

С успеха УБА се изкачи на десето място с актив от осем точки.