Нант и Лион поделиха по точка

Отборите на Лион и Нант завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от осмия кръг на Лига 1. След нулево първо полувреме "хлапетата" откриха резултата в началото на втората част. Бакари Коне се разписа с глава след центриране на Александре Лаказет. В 72-ата минута обаче голмайсторът Коне направи ненужно нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за "канарчетата". Зад топката застана Жордан Верету и изравни. До края на мача и двата тима можеха да стигнат до победата, но пропуски направиха Лаказет за гостите и Ясин Баму за домакините.

Така след поделените точки Нант заема девето място в подреждането с актив от 12 точки, докато Лион е десети с 11.