Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Ла Коруня отнесе късен шамар

Отборът на Депортиво Ла Коруня загуби злощастно с 0:1 от Алмерия в среща от шестия кръг на Примера дивисион, играна на "Риасор". Първото полувреме беше изпъстрено с положения, а след почивката срещата утихна. Едгар измъкна трите точки в 92-ата минута. Тимът на Виктор Фернандес остава с една победа, извоювана като гост.

През първата част нямаше голове, но зрителите станаха свидетели на доста интересни ситуации. Депор започна с опити по десния фланг основно чрез Хуанфран, но защитата на андалусците беше подготвена. В 16-ата Херман Лукс спаси удар на Едгар.

В 25-ата Исаак Куенка и Хуанфран направиха добра комбинация, след която се стигна до фалцов изстрел близо до гредата. В 28-ата Сидней нямаше късмет и уцели греда след карамбол пред Рубен Мартинес. В 43-ата след удар с глава на Елдер Пощига топката мина близо до целта.

В 64-ата Рубен спаси много опасен удар на Пощига с глава. Това беше най-опасното положение за втората част. В 85-ата Рамон Азеез вкара топката в мрежата, но след явна засада, регистрирана от съдията. В 92-ата минута гостите от "Нуево Медитеранео" успяха да накажат своя съперник на контраатака. Едгар стреля, топката се отби в Лауре, в гредата, а след това влезе в мрежата за късно 0:1.

"Червено-белите" дръпанаха с осем точки, докато галиският тим остава едва с четири и много близо до зоната на изпадащите.