Краснодар не прости на аутсайдера Арсенал

Новакът в Премиер лигата на Русия Арсенал (Тула) записа нова загуба. Футболистите на Дмитрий Алейничев отстъпиха с 0:3 при гостуването си на Краснодар и останаха на дъното в класирането с едва 1 точка от 9 мача. В същото време успехът изкачи "биковете" на 5-ата позиция с актив от 17 точки, колкото има и Спартак (Москва).

Мачът започна с очакван домакински натиск, но Жоао Жоазиньо и Марат Измайлов пропуснаха да открият резултата. Това обаче стори Вандерсон в 33-ата минута след бразилска комбинация с Жоазиньо. Бившият левскар проби по левия фланг и пусна топката към Вандерсон, който падайки я прати в мрежата.

През второто полувреме превъзходството на Краснодар стана още по-осезаемо и резултатът набъбна. В 60-ата минута Маурисио Перейра изпълни майсторски пряк свободен удар и не остави шансове на ветерана Александър Филимонов - 2:0. Пет минути по-късно отбраната на Арсенал отново сбърка и резервата Ари сложи точка на спора.

В следващия кръг Краснодар приема лидера в класирането Зенит, а Арсенал приема в Тула Ростов.