Вихрено второ полувреме върна усмивките на "железничарите" (видео)

Само един от тримата българи в Амкар игра при загубата от Локомотив (Москва) с 1:3. Петър Занев беше титуляр за гостите и остана на терена през всичките 90 минути, а Георги Пеев и Захари Сираков дори не попаднаха в групата за двубоя.

Локомотив стигна до успеха през второто полувреме с два гола на защитника Ведран Чорлука и попадение на Байе Ниасе. За Амкар се разписа новото попълнение Бранко Йовичич.

След уволнението на Леонид Кучук "жлезничарите" бяха водени от временно изпълняващия длъжността старши треньор Игор Черевченко. Той пусна акто титуляр отлъчения доскоро Мбарк Бусуфа в търсене на първа победа от средата на август.

Наставникът на Амкар Славолюб Муслин изгледа мача от трибуните заради наказание, след като миналата седмица обиди рефера на двубоя срещу Краснодар.

В първите минути домакините притиснаха съперника и Майкон Маркес пропусна да засече топката в мрежата след прострелно центриране на Роман Шишкин. Даме Н'Дойе също се размина с гола. Сенегалецът стреля от малък ъгъл, но кълбото се оплете в мрежата от външната страна на вратата.

В 29-ата минута Роман Герус спаси коварен изстрел с глава на Ян Дюрица, а малко по-късно Давид Дзахов опита изненадващ далечен удар, но стражът на Локо Иля Абаев внимаваше.

Много по-интересно беше второто полувреме, когато домакините успяха да наложат волята си. В 54-ата минута Игор Киреев пропусна да открие в полза на Амкар, но след това гостите допуснаха много грешки в защита и бяха наказани. Чорлука поведе Локомотив към победата след малко случен гол в 66-ата минута, а при следващата атака Самедов центрира перфектно към резервата Ниасе и той хладнокръвно покачи на 2:0.

Четвърт час преди края наглед безопасен удар на Йовичич изненада Абаев и гостите се върнаха в мача. Надеждите на Амкар обаче бяха окончателно убити от Чорлука, който вкара втори си гол след нова асистенция на Самедов в 77-ата минута.

В класирането Локомотив заема 8-о място с 12 точки, а Амкар е 12-и с актив от 7 точки.

В следващия кръг Локо приема Терек, а Амкар е домакин на Динамо (Москва).