"Червено-черен" триумф край морето

Отборът на Локомотив (София) даде сериозна заявка за място в първата шестица, след като победи с 1:0 Черно море във Варна в среща от 10-ия кръг на "А" група. Александър Бранеков отбеляза единствения гол в двубоя в 9-ата минута.

Успехът позволи на столичани да натрупат 17 точки и временно да заемат шесто място. Черно море остава осми с 9 точки.

Мачът започна равностойно, а гостите успяха да вземат аванс при първото си добро положение. Това стана в 9-ата минута, когато Даниел Генов центрира от корнер, Бранеков се извиси в наказателното поле и с глава се разписа.

Само 2 минути по-късно "железничарите" можеха да отбележат ново попадение, но Ламжед Шехуди стреля встрани от вратата.

Постепенно "моряците" успяха да овладеят инициативата и започнаха да атакуват по-често. В 30-ата минута те получиха правото да изпълнят фаул, но Божидар Митрев показа страхотен рефлекс след удар на Симеон Райков.

Девет минути по-късно "червено-черните" организираха ново опасно нападение, но удар на Генов от движение бе спасен от Георги Китанов.

Веднага след началото на втората част домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Мирослав Манолов, но реферът Таско Тасков даде сигнал играта да продължи. Малко след това Евертон Джилио Том отправи опасен изстрел по посока вратата на варненци, Китанов реагира неубедително, но бранител притича и изчисти.

В следващите минути футболистите на Черно море засилиха натиска. В 57-ата минута пред вратата на столичани се заформи сериозно разбъркване, но в крайна сметка кълбото бе избито. Две минути след това двойно подаване между Райков и Манолов завърши с подаване на последния в малкото наказателно поле, където обаче нямаше негов съотборник. Последва и опасен изстрел от фаул на Райков, но Митрев пак спаси.

В следващите десет минути вратарят успя да отрази нови опасни удари на Райков и Иван Коконов. До края на срещата Митрев успя още два пъти да отчае играчи на съперника, а в последните секунди "моряците" поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Това е първи успех за Локомотив във Варна от 9 септември 2006 година, когато се наложи с 3:2. Оттогава "железничарите" имаха едва две точки в седем гостувания на "Тича".