Хетафе подчини Малага (видео)

Отборът на Хетафе надигра с 1:0 Малага в обеден мач от шестия кръг на Примера, игран пред 4501 зрители на "Колисеум Алфонсо Перес". Мичел се разписа в 24-ата минута и придаде голово изражение на превъзходството на кастилския тим.

Домакините играха по-силно през първата част и успяха да реализират. Гостите от "Ла Росаледа" не съумяха да създадат достатъчно напрежение пред Висенте Гуаита. В 24-ата минута Мигел Мадера - Мичел отбеляза след прекрасна комбинативна атака. Пабло Сарабиа намери Карим Йода, който асистира на Мичел. Карлос Камени докосна топката, но тя пак влезе в мрежата.

В 54-ата Самир се отличи с чудесен пробив отдясно, върна назад, но Мичел не стреля точно. Андалуските гости продължаваха да играят много слабо в нападение. Същевременно "сините" кастилци действаха безпогрешно в защита. В 88-ата Малага изпусна най-доброто си положение, след като Хуанми не успя да вкара с глава след прекрасно центриране на Роберто Росалес на втора греда. В последните секунди на продължението Уелигтон беше изгонен.