Дунав 8806 разби Войводина на "Русчукъ"

Дунав 8806 продължава победния си ход и във втория ден от традиционния международен турнир за „Купа Русчукъ“. След оспорваната битка с Монтана 2003, спечелена със 74:71, „сините феи“ разгромиха Войводина Нови Сад с 95:58 (31:12, 24:15, 23:17, 17:14).

Латриша Т. Лъвингс даде аванс на дунавки още в началото с първата точна стрелба в срещата за 2:0. Младият сръбски тим успя да се държи равностойно малко повече от 2 минути до 4:4. Последваха обаче 10 поредни безответни точки в техния кош. Това даде необходимото спокойствие на домакините и на треньора Георги Божков, който започна с ротациите в състава още през първата част. В игра се появи дори Жаклин Златанова, която лекува контузия дълго време. Смените не нарушиха ритъма и първата част приключи при 31:12 за домакините.

Двубоят продължи при подобен сценарий и на полувремето таблото вече показваше 55:27 за Дунав 8806. До края „сините феи“ не отстъпиха инициативата и логично победиха с крайното 95:58.

Най-добра за победителките отново бе Кристина Сантяго с 25 точки и 6 борби, а Цветомира Шаренкапова се отличи с 19 точки.

За сръбския тим най-резултатна бе Йована Пашич, която завърши с 23 точки, а Мая Вуядинович добави 10.