Дунав победи Монтана в мач от турнира за "Купа Русчукъ"

Дунав 8806 победи Монтана 2003 със 74:71 (21:15, 20:26, 13:23, 20:7) във втория мач от тридневния женски баскетболен турнир за "Купа Русчукъ", на който Русе е домакин до неделя.

В началото Монтана водеше в играта, но около три минути преди края на първата част дунавки обърнаха резултата и излязоха напред с 15:10. През последните пет минути на втората част гостите успяха да намалят преднината на русенки и дори да поведат. Домакините обаче отново наваксаха и на почивката двата отбора се оттеглиха при равен резултат - 41:41.

През третата част Монтана 2003 вкараха 23 точки при само 13 за тима от Русе и в началото на последната четвърт водеха с 64:54. Последната част беше много оспорвана, като след много обрати дунавки успяха да победят в последните секунди със 74:71.

С най-много точки за Дунав 8806 - 22, се разписа Кристина Сантяго, а Радостина Димитрова отбеляза 16.

За Монтана 2003 най-резултатна беше Кортни Дювър - с 27 точки, а Юдит Кайдачи вкара 16 точки.

В първия мач от международния турнир "Русчукъ" сръбският Войводина (Нови Сад) загуби от Нефтохимик 2010 с 80:93.