Славия най-накрая победи (видео)

След осем поредни срещи без победа, Славия най-накрая успя да спечели три точки. В мач от 10-ия кръг на "А" група "белите" постигнаха изключително труден успех с 1:0 над гостуващия тим на Хасково. Единственото попадение в срещата отбеляза Радослав Василев в 72-ата минута.

Двата отбора стартираха двубоя доста предпазливо и в началните минути на терена цареше пълна скука.

Футболистите пораздвижиха позадремалите фенове чак в 27-ата минута, когато състезателите от Хасково имаха претенции за дузпа, която съдията не отсъди. Последва спречкване между Георги Петков и играчите на гостуващия тим. Реферът Ставров вдигна жълт картон за симулация на Педро Еуженио.

Преди това Мишел Платини отправи два изстрела, които не донесоха опасност.
Славия - Хасково 1:0
В 43-ата минута Хасково сериозно застраши вратата на столичани. Лозев центрира опасно, Дончо Атанасов овладя и стреля към вратата на Георги Петков. Стражът отби с крак, но топката срещна напречната греда и излезе в корнер.

В самия край на първата част Платини имаше отлична възможност да се разпише, но не успя да отбележи от чиста позиция с глава.

Второто полувреме отново не бе на високо ниво и ще се запомни единствено с попадението на Радослав Василев в 72-ата минута. Футболистът на столичния тим се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отблизо опъна мрежата.

Преди това Цветомир Панов имаше възможност да отбележи, но от добра позиция стреля над напречната греда.

СЛАВИЯ - ХАСКОВО 1:0

1:0 Василев 72