Атлетико показа кой е шампионът (галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид разби с 4:0 Севиля в среща от шестия кръг на Примера. Коке (19), Саул (42), Раул Гарсия (83 - дузпа) и Раул Хименес (90) отбелязаха за "лос колчонерос". Домакините играха много по-силно и заслужено надвиха севилци, озовавайки се на втората позиция в таблицата.

Атлетико - Севиля - 3:0 Марио Манджукич се завърна в игра с маска на лицето. Диего Симеоне даде шанс на младия Саул. Унай Емери подреди 4-3-3, разчитайки в центъра на атаката на Карлос Бака, а по крилата на Алейкс Видал и Витоло.

Атлетико - Севиля - 3:0 Хореографията преди мача на "Висенте Калдерон" беше впечатляваща, по повод на Деня на феновете на "дюшекчиите". Домакините успяха да стигнат до попадение в 19-ата минута. Коке шутира към центъра на вратата, но отбиване в Николас Пареха заблуди вратаря Бето и топката влезе в мрежата. В 26-ата "червено-белите" за пореден път създадоха опасност след статично положение. Топката беше центриране малко зад дузпата и там непокрит изскочи капиптанът Габи Фернандес, който стреля с глава, но стражът изби над гредата.

Атлетико - Севиля - 3:0 В 42-ата минута Саул Нигес удвои аванса на мадридчани. Жоао Миранда се оказа асистент на попадението, след като прехвърли топката към далечната греда и там бившият футболист на Райо Валекано отблизо насочи с глава.

Атлетико - Севиля - 3:0 И след почивката гостите от "Рамон Санчес Писхуан" продължиха да бъдат статични. "Бланкирохос" не намираха пролуки в защитата на домакините. На свой ред Атлетико имаше нелоши възможности. В рамките на 64-ата минута имаше две положения пред Бето. Първо Манджукич стреля неточно с глава, а след това Арда Туран шутира мощно от дъгата, но португалският страж плонжира и изби.

Атлетико - Севиля - 4:0 В 83-ата резултатът стана 3:0 след точно изпълнена дузпа от Раул Гарсия. Дузпата беше грубо влизане на Даниел Карисо в крака на Антоан Гризман. В 90-ата друга резерва Раул Хименес засече с плонж центриране от фаул на Коке за крайното 4:0.