Реал Мадрид показа класа преди гостуването в София (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели четвърти пореден мач преди гостуването си в София на Лудогорец. Днес европейският крал надви с 2:0 Виляреал в едно от тежките си гостувания в Примера. Лука Модрич (32) и Кристиано Роналдо (40) зарадваха мадридистите в един равностоен мач, в който "подводницата" показа добра игра, но столичани спечелиха с по-премерени действия, като за втори път през сезона Икер Касийяс запази вратата си без гол. Победата временно доближи Галактико на точка от върха в Испания преди останалите срещи от шестия кръг.

Карло Анчелоти нареди оптималния си състав. Рафаел Варан замени невъзстановения Пепе. Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо оформиха нападателното трио. Лукас Вието влезе вместо Денис Черишев, след като Виляреал отказа да плати 250 хиляди евро, за да може да го пусне в игра срещу европейския шампион.

Виляреал - Реал Мадрид "Жълтите" започнаха по-надъхано и амбицирано. Те първи дръзнаха да атакуват, разчитайки на технични и динамични нападения. В петата минута топката се оказа в мрежата на домакините, но Серхио Рамос видно игра с ръка и съдията не зачете попадението. В седмата минута Икечукву Уче се обърна добре в наказателното поле и нанесен силен нисък удар, при който Икер Касийяс застана на точното място и отрази. В 11-ата преместилият се отдясно Кристиано Роналдо отправи изстрел от 17 метра по земя, като топката премина опасно покрай близката греда.

В рамките на 13-ата минута "подводницата" имаше две ситуации за гол. При първата се получи разбъркаване в наказателното поле след интересен рикошет. Двайсетина секунди по-късно Лукас Вието беше намерен на шестия метър от голлинията, но не уцели близкия ъгъл. След четвърт час игра Кристиано Роналдо получи специално послание от въздуха. Феновете на Манчестър Юнайтед платиха на самолет да развее надпис "Ела си у дома, Кристиано".

Виляреал - Реал Мадрид В 16-ата минута Хамес Родригес получи топка в наказателното поле след корнер, но шутира прекалено високо. В 22-ата Варан сложи крак при опасен пас от аутлинията. Футболистите на Марселино Гарсия Торал атакуваха опасно по фланговете и често целяха подобни върнати топки. В 28-ата Вието финтира много добре Рамос, но някъде от точката на дузпата стреля доста неточно. В 30-ата Марио Гаспар получи шанс за изстрел от 21 метра, но Касийяс улови без колебание.

В 32-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" успяха да стигнат до гол. Модрич блесна с изпълнение в свой стил. Хърватинът шутира извън наказателното поле и вратарят Серхио Асенхо не помръдна, тъй като не видя топката заради струпаните на пеналта футболисти. Повторенията показаха, че няма рикошет. В 34-ата Вието беше оставен да стреля с глава, но топката премина на метър встрани.

Виляреал - Реал Мадрид В 40-ата Хамес хвърли дълъг пас към Бензема в наказателното поле, французинът финтира Виктор Руис и върна към Кристиано, който насочи безпощадно до гредата с нисък удар от 13 метра - 0:2. Последваха два невероятни пропуска пред Касийяс. В 41-ата Икер не успя да улови, Вието се озова на позиция за добавка, но вместо да отбележи нацели вратаря. Топката попадна в Уче, който шокира с пропуск на празна врата, но видя спасение във вдигнатия високо флаг за засада. В следващата атака Марсело се хвърли жертвено след шут на Ману Тригерос.

И второто полувреме започна с натиск на валенсианци. Домакините продължиха да играят хубав футбол, но излизайки сами срещу Касийяс, бъркаха. Така в 48-ата минута Уче изведе Габриел Паулища, но левият бранител шутира безопасно от прекрасна позиция. В 52-ата Вието овладя срещу трима "бели" в наказателното поле, върна към Марио, но неговият удар не намери очертанията на вратата.

Виляреал - Реал Мадрид "Жълтите" по-често играеха с топката, а европейският шампион предпочиташе да пести сили и в атака играеше на контри. Акциите на "лос меренгес" бяха остри, но не завършваха с удар. В 77-ата резервата Жонатан дос Сантос стреля с глава, но Икер внимаваше. До края мачът се доиграваше.

Реал Мадрид гостува в София на 1 октомври и се очаква да пристигне с всичките си знаменитости.