Очаквайте: "Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

Нови две титли за Русия на световното първенство по художествена гимнастика

Рускините Яна Кудрявцева и Маргарита Мамун спечелиха титлите съответно на бухалки и на лента във финалите на отделните уреди на световното първенство по художествена гимнастика в Измир (Турция).

Двете отново бяха без конкуренция. Кудрявцева стана първа на бухалки с 18.750 точки, следвана от Мамун с 18.650 точки. На лента победи Мамун с 18.566 точки, а втора е Кудрявцева с 18.183 точки. Двете бронзови отличия днес станаха притежание на Анна Ризатдинова от Украйна.

Така до момента Русия спечели всичките шест титли на световното първенство в Измир.

Руските гимнастички защитиха отборната си титла по-рано, а освен това взеха пет златни медала на финалите на отделните уреди, след като Кудрявцева и Мамун разделиха първото място на топка.

Днес световното първенство продължава с индивидуалния
многобой при жените с участието на българката Мария Матева.

крайно класиране:

финал бухалки: 1. Яна Кудрявцева (Русия) - 18.750 точки, 2. Маргарита Мамун (Русия) - 18.650 точки, 3. Анна Ризатдинова (Украйна) - 18.000 точки

финал лента: 1. Маргарита Мамун (Русия) - 18.566 точки, 2. Яна Кудрявцева (Русия) - 18.183 точки, 3. Анна Ризатдинова (Украйна) - 17.766 точки