Попътен вятър за ПСЖ към върха (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен записа трета победа в Лига 1, след като надигра с 2:0 като гост новака в елита Каен. Автори на попаденията бяха двама бразилци - Лукас Моура и Маркиньос. Парижани бяха без звездата си Златан Ибрахимович, който има контузия в петата и пропусна днешния двубой.

Резултатът бе открит още в 18-ата минута, когато Лукас направи впечатляващ самостоятелен рейд срещу защитата на домакините и завърши с успешен удар. До края на полувремето ПСЖ можеше да стигне и до нов гол, но пропуски направиха Единсон Кавани и Хавиер Пасторе. В средата на втората част Маркиньос удвои, след като засече във вратата едно центриране от корнер. В края на мача ПСЖ намали оборотите и даде възможност на Каен да застраши вратата на Сиригу, но до гол в мрежата на италианеца не се стигна.

Така ПСЖ се поздрави със заслужена победа в Нормандия. Единствената лоша новина за вечерта е контузията на Есекиел Лавеци, която го извади принудително в самото начало на мача.

С победата си днес парижани вече са на втора позиция в класирането с актив от 13 точки - на три от лидера Олимпик Марсилия. ПСЖ вече е единственият отбор в Лига 1, който все още не е бил побеждаван. Каен от своя страна е със седем точки на 14-о място.