Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Атлетик Билбао се насочи към изпадащите

Участникът в Шампионската лига Атлетик Билбао продължава да страда в Примера след нова загуба - този път с 1:2 при гостуването си на Райо Валекано в двубой от междинния пети крак. Ариц Адурис зарадва "лъвовете" в 20-ата минута, но две попадение на Лео Баптищао (38 и 89) донесоха първа победа на кастилския тим.

Първото полувреме беше доста равностойно. В шестата минута Алберто Буено и Лика взаимодействаха добре, но Аймерик Лапорт сложи крак. В 20-ата баските откриха резултата с попадение на дежурния си реализатор. Бенят Ечебария намери Оскар де Маркос надясно, той комбинира с Маркел Сусаета и след това центрира към Ариц Адурис, който отбеляза.

Домакините успяха да отвърнат на удара в 38-ата минута след грешка на Горка Ираисос. Лика центрира наглед лесно за вратаря, но стражът пропусна топката и Лео Баптищао я набута в мрежата - 1:1.

След почивката "пчеличките" зажужаха по-агресивно. В 50-ата набързо изпуснаха две възможности. В 64-ата Тоньо спаси удар с глава на Адурис след пас на Де Маркос. В 89-ата тимът на Пако Хемес успя да измъкне успеха. Гаел Какута центрира на втората греда, Горка спря първия удар на Баптищао, но при втория топката премина голлинията.

Атлетик остава едва с една победа и само четири точки от пет срещи.