Много вода и само един гол на "БайАрена" (видео)

Байер (Леверкузен) излезе на второ място само на точка зад Байерн (Мюнхен) след 1:0 срещу коварния Аугсбург в мач от петия кръг на Бундеслигата. Кореецът Сон Хюн-Мин реализира единствения гол след 33 минути игра, възползвайки се от отличен пас на Роберто Хилберт. Домакините пропуснаха да вкарат още чрез Щефан Кийслинг на два пъти и пак Сони. Те можеха да инкасират попадение в 58-ата минута, но вратарят Бернд Лено майсторски отрази шут на Каиуби.

Двубоят ще се запомни с проливния дъжд, който се изсипа над "БайАрена". Той беше особено силен през първото полувреме, което принуди рефера Гуидо Винкман да прекъсна срещата за девет минути в 39-ата минута.

В следващия кръг на Байер предстои гостуване на Фрайбург, а баварците от Аугсбург са домакини на Херта (Берлин).