Аугсбург подчини Вердер в двубой с шест гола

Тимът на Аугсбург победи Вердер (Бремен) с 4:2 в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. Това бе втора поредна победа за състава на Маркус Вайнцийрл, след като в миналия кръг бе взет успех с 1:0 при гостуването във Франкфурт на Айнтрахт. Днешният двубой започна по-добре за гостите от Бремен, които откриха резултата след 180 секунди игра - точен бе нападателят Дейви Зелке със своя първи гол за сезона.

До края на полувремето обаче домакините обърнаха резултата с голове на Даниел Байер (14) и Пол Верхег, който реализира от дузпа в последните секунди на първата част. След почивката играта вървеше равностойно до 77-ата минута, когато Тобиас Вернер прониза стража на Вердер Рафаел Волф за 3:2. В последната минута резервата Тим Матавж оформи крайното 4:2.