С един пропуск по-малко Аугсбург покори Франкфурт (видео)

След две поредни загуби Аугсбург извоюва първите си три точки за сезона в Бундеслигата. В среща от третия кръг баварците спечелиха с 1:0 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) с единствен гол на Раул Бобадийя в 49-ата минута. Макар като имена срещата да не предизвикваше голям интерес сред феновете, двата тима изиграха много интересен мач, който можеше да завърши 4:4. Редица фрапантни пропуски обаче лишиха публиката на "Комерцбанк Арена" от повече зрелище.

В началните пет минути тимът на Аугсбург изпусна две добри възможности. След това дойдоха силните моменти на играчите в "червено-черно", които в 16-ата минута бяха ощетени, тъй като съдията Мануел Грефе не отсъди чиста дузпа за задържане на Вацлав Кадлец от страна на Доминик Кьор. Секунди след спорната ситуация нападателят на Айнтрахт беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да реализира. Кадлец продължи да бърка в най-важния момент и попадението така и не падаше в мрежата на Аугсбург. За целия мач той изпусна поне четири чисти възможности.

На отсрещната врата с ролята да греши се беше наел Бобадийя. В 32-ата минута той не съумя да преодолее Кевин Трап от няколко метра, а веднага след това не успя да се опази и от засадата и голът, който реализира, не беше зачетен. Рагнар Клаван също беше спрян от Трап секунди преди почивката.

В началото на второто полувреме Бобадийя все пак си свърши работата с коварен удар за 1:0.

Играта продължи в темпото до момента - атака след атака и пред двете наказателни полета, последвани от пропуск след пропуск. Гостите изпуснаха шанса за по-спокойни заключителни моменти, след като в 87-ата минута Тобиас Вернер нацели напречната греда. Все пак съставът на най-добрия треньор в първенството за миналия сезон Маркус Вайнцийрл успя да удържи аванса си.

За Айнтрахт това е първо поражение, след като в първите два кръга тимът взе 4 точки. След седмица отборът от Франкфурт гостува на Шалке 04, а Аугсбург е домакин на Вердер (Бремен).