Марсилия излезе начело във Франция

Отборът на Олимпик Марсилия постигна четвърта поредна победа в шампионата на Лига 1 и така, поне временно, излезе начело на класирането на френския шампионат. ОМ надигра с 3:0 коравия тим на Рен, благодарение на два гола на Андре-Пиер Жиняк и Ромен Алесандрини.

Нападателят откри резултата в началото на второто полувреме, когато с акробатично изпълнение след грешка на вратаря Беноа Костив вкара красив гол. В средата на втората част АПЖ удвои преднината на своя тим с удар от границата на наказателното поле. В края на мача пък бившият играч на Рен Алесандрини оформи крайното 3:0 в полза на Марсилия.

Така играчите на Марсело Биелса събра 13 точки в класирането - колкото има и Бордо, но марсилци имат по-добра голова разлика и е на първо място. Рен пък е седми с осем.