Блестящ дебютен гол на Калу остави Волфсбург с празни ръце (видео)

Дебютният гол на Саломон Калу донесе първа победа за Херта (Берлин) в Бундеслигата от 151 дни насам. В двубой от петия кръг столичани надвиха Волфсбург с 1:0 и се отлепиха от дъното. "Вълците" бяха по-добрият отбор, но домакините се оказаха по-ефективни и в крайна сметка спечелиха. Калу, който дойде през лятото от Лил, беше точен в 35-ата минута с летящ плонж. Той материализира отлично подаване на Марсел Ндженг, който пък се възползва от грешка на намиращия се отлична форма Рикардо Родригес. В предишните два мача на Волфсбург швейцарският защитник беше вкарал три гола, но днес сгреши фатално.

Четири минути по-рано Виейриня се вклини в защитния вал на Херта и излезе сам срещу Томас Крафт, но вратарят спаси удара му. След гола на Калу пък - в 41-ата минута, Кевин де Бройне вече виждаше топката в мрежата след своя изстрел, но капитанът Фабиан Лустенбергер се намеси.

Волфсбург е само с една победа на своята сметка и още на този ранен етап от първенството вече започва сериозно да изостава от отборите на върха.