Защитник донесе успех на Интер в Киев (видео)

Гол на Данило Д'Амброзио осигури на миланския гранд Интер победен старт в група F на Лига Европа. Крайният защитник се разписа за минималното 1:0 при гостуването на Днипро на "Олимпийския стадион" в украинската столица Киев. Така тимът на Валтер Мадзари оглави еднолично класирането в групата, след катов другата среща Карабах и Сент Етиен завършиха 0:0.

Двубоят в Киев стартира с мигновена атака по левия фланг на Днипро, която бе завършена с удар на Коноплянка, който обаче прави топката право в ръцете на Самир Ханданович.

Това бе и единственият проблясък за домакини, след което "нерадзурите" взеха инициативата и пропиляха две добри възможности за гол чрез Здравко Кузманович първо в 23-та, а после и в 37-та минута.

Голове до почивката така и не паднаха, но италианците определено бяха по-напористи от двата отбора.

След само шест минути игра през второто полувреме пред Интер се откри отлична възможност - Ернанес намери непокрития Фреди Гуарин, който от непосредствена близост стреля с глава, но прати топката над вратата.

Интер продължи да натиска, а в 56-та минута вратарят на домакините Бойко се превърна в герой, предотвратявайки сигурно попадение, след като парира два последователни изстрела на Д'Амброзио.

Украинците разчитаха на моментни проблясъци от страна на звездата си Йевхен Коноплянка, който бе близо до откриване на резултата след 61 минути игра. Тогава той опита да изненада Ханданович с удар в далечния ъгъл след пробив от лявата страна, но топката премина от външната страна на гредата.

Интер все пак стигна до попадение - в 71-та минута на двубоя Данило Д'амброзио вкара за 1:0 след като лошо изчистена топка от страна на Федецкий попадна право в краката му и той я прати право в мрежата.

Четири минути преди това Днипро остана с 10 футболисти на терена, след като капитанът на тима Руслан Ротан получи втори жълт картон за нарушение срещу Гуарин.

В оставащите по-малко от 20 минути до края Днипро така и не успя да намери правилния път към вратата на Ханданович и отстъпиха в първото си домакинство за сезона в Европа.

Днипро - Интер 0:1

0:1 Д'Амброзио (71)