Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Атлетик Билбао се завърна при големите с реми (галерия)

Отборите на Атлетик Билбао и Шахтьор (Донецк) направиха 0:0 в среща от група "Н" на Шампионската лига, играна на новото съоръжение бижу "Сан Мамес". Баските направиха голямото си завръщане в Лигата, но не успяха да зарадват над 50 хиляди зрители. Гостите от Донецк имаха повече аргументи за победа тази вечер, а "лъвовете" за първи път не вкараха гол на новия си стадион след една година и 21 мача с попадение във вратата на съперника.

През първото полувреме тимът на Мирча Луческу игра по-силно, благодарение на бързото изнасяне на топката, повратливите действия на футболистите си и често използваната дълбока преса. В 13-ата минута Горка Ираисос на два пъти спаси за баските. Първо се намеси след далечен шут на Степенко, а след това се справи с опасно центриране на левия бек Азеведо.

В 17-ата пак Ираисос спря много опасно центриране. В 28-ата новото име в стартовия състав Ибай Гомес прехвърли стената, но не намери вратата. В 43-ата Ариц Адурис падна спорно в наказателното поле на Шахтьор.

В 61-ата Аймерик Лапорт се появи на точното място след изпълнение на Тейшейра. В 67-ата Ираисос парира опасен удар на Дъглас Коста. В последната четвъртина на двубоя възпитаниците на Ернесто Валверде наложиха своето темпо на игра, а постепенно с изтичането на минутите донецкият тим изглеждаше все по-доволен от точката. "Лъвовете" не направиха достатъчно, за да отбележат.

Атлетик (Билбао) - Шахтьор (Донецк) 0:0

Снимка: El Correo