Пеев герой за Амкар с победен гол (видео)

Българският халф Георги Пеев донесе победата на Амкар (Перм) с 2:1 срещу гостуващия Урал в мач от 7-ия кръг на руската Премиер Лига. Пеев бе титуляр за Амкар и остана на терена до 61-ата минута, когато бе сменен. През целия мач на пейката на пермчани остана Петър Занев, а третият българин в Амкар - Захари Сираков, бе извън групата на тима си за двубоя.

В 5-ата минута халфът Давид Дзахов даде аванс на домакините в резултата с изстрел от границата на наказателното поле. В 12-ата минута обаче нападателят на гостите Фьодор Смолов изравни резултата. Той проби отдясно и с удар по земя изненада вратаря Роман Герус, който реагира много лошо в тази ситуация. В 32-ата минута Игор Киреев се озова очи в очи с вратаря на гостите Николай Заболотний и го прехвърли, топката се отби от напречната греда, но най-съобразителен се оказа Пеев, който изпревари защитниците на Урал и на празна врата нямаше проблем да реализира второто си попадение за сезона.

Победата бе втора за Амкар от началото на руския шампионат и благодарение на нея пермчани вече са 12-и в класирането със 7 точки. Урал заема предпоследното 15-о място с едва една точка.