Гинган нанесе първа загуба на Бордо

Носителят на Купата на Франция Гинган нанесе впърво поражение на Бордо от началото на първенството в Лига 1 и му попречи да излезе на върха на класирането. Бретанците победи с 2:1 и събра 9 точки, които ги нареждат на 6-а позиция. Лил е начело с 11, пред Бордо и Сент Етиен по 10.

В 26-ата минута Мустафа Диало откри резултата с глава, след като засече топката от близо при центриране на Силвен Марво. Марво беше съборен от Грегори Сертич в 34-ата минута, което означаваше дузпа за домакините. Кристоф Мандон вкара от бялата точка във вратата на Карасо. Гостите върнаха едно попадение 7 минути преди края чрез Шейх Диабате, който оползотвори подаване на Томас Туре.