Хофе стартира с победа (видео)

Отборът на Хофенхайм започна с победа новия сезон в Бундеслигата. Тимът от Зинзхайм победи с 2:0 Аугсбург в мач от първия кръг на германския шампионат. Хофе си осигури успеха с два гола в рамките на две минути - между 33-ата и 35-ата минута.

Резултатът бе открит от новото попълнение Адам Салай, който вкара с удар под горната греда на съперника. Само 120 секунди по-късно пас на Роберто Фирмино достигна до Тарик Елиунуси, който бе на чиста позиция и нямаше как да сбърка за 2:0.

През втората част Хофе отново контролираше играта и можеше да стигне и до трети гол, но няколко пропуска лишиха домакините от още по-изразителна победа. Гостите пък можеха да намалят резултата десетина минути преди края, но Оливер Бауман спаси опасен удар на Шон Паркър.