Зенит си отмъсти на Динамо и Манолев, продължава без грешка (видео)

Българският национал Станислав Манолев беше титуляр за Динамо (Москва), но неговият отбор не успя да спре победния ход на Зенит в Премиер лигата. Питерци спечелиха дербито на 8-ия кръг с 3:2 след късен гол на Игор Смолников. По този начин отборът на Андре-Вилаш Боаш си отмъсти на Динамо за загубата в края на миналия сезон, която се оказа фатална за шампионските амбиции на тима. В същото време Зенит увеличи победната си серия от началото на сезона на 7 мача и изравни рекорда на Рубин от 2008 година, когато казанци също стартираха със 7 поредни успеха и след това стигнаха до титлата.

Манолев игра до 77-ата минута, когато беше заменен от Балаш Джуджак.

Дербито в Санкт Петербург предложи много емоции на феновете, а двата отбора показаха, че в момента са най-добрите в Русия. Новата звезда на Динамо Матийо Валбуена откри резултата с изключително красив гол в 18-ата минута, но не след дълго централният защитник на гостите Дъглас си вкара автогол. В края на първото полувреме Андрей Аршавин, който изненадващо зпаочна като титуляр, изведе Зенит напред. Това беше негов първи гол в първенството от 22 септември 2013 година.

След почивката стана още по-интересно, но и двата тима направиха доста пропуски. В 82-ата минута Валбуена центрира от фаул и Кристофър Самба изравни с глава. Равенството напълно устройваше динамовци, но в 89-ата минута Смолников след пас на Дани донесе така важните три точки на Зенит.

Питерци вече имат 21 точки - с шест повече от Динамо и шампиона ЦСКА (Москва).

В следващия кръг Зенит гостува на Ростов, а Динамо ще срещне Торпедо (Москва).